DOLAR 5,7755
EURO 6,5807
ALTIN 265,6
BIST 95.421
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 31°C
Parçalı Bulutlu

HDP bazı belediye eşbaşkan adaylarını açıkladı

09.01.2019
A+
A-

HDP Sözcüsü Saruhan Oluç, yerel seçimlerde bazı büyükşehir, il ve ilçe belediye eşbaşkan adaylarını açıkladı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Saruhan Oluç, Mardin Büyükşehir Belediyesi ve Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan adayları olmak üzere bazı kent ve ilçe ile beldelerin eşbaşkan adaylarını açıkladı.

Oluç’un açıkladığı adaylar şöyle:

VAN

Van Büyükşehir: Bedia Özgökçe Ertan – Mustafa Avcı

İpekyolu: Azim Yacan- Şehzade Kurt

Edremit: Gülcan Kaçmaz Sağyiğit – Seyfettin İtha

Özalp: Dilan Öğrenci – Yakup Almaç

Çaldıran: Leyla Adsak – Faruk Demir

Başkale: Şengül Polat – Erkan Acar

Gürpınar: Rojbin Akdağ – Kemal Güler

Gevaş: Melek Arapoğlu- Veysi Şeker

MARDİN

Mardin Büyükşehir: Ahmet Türk – Figen Altındağ

Nusaybin: Semire Nergiz -Ferhat Kut

Kızıltepe: Nülifer Elik Yılmaz- Salih Kuday

Derik: Mülkiye Esmez -Mehmet Şerif Kıran

KARS

Kars Merkez: Ayhan Bilgen – Hatice Orhankazi

MUŞ:

Muş Merkez: Sibel Genç – Sırrı Sakık

Bulanık: Eylem Suruca – Adnan Topçu

Malazgirt: Gülay Çelik – Erdal Çakar

Varto: Ülkü Baytaş – Gıyasettin Aydemir

BATMAN

Batman Merkez: Songül Korkmaz – Sabri Özdemir

BİTLİS:

Bitlis Merkez: Zekiye İlbasan – Faruk İşler

Tatvan: Serap Çakmak – Habip Yeşiltepe

HAKKARİ

Yüksekova: Remziye Yaşar – İrfan Sarı

Çukurça: Hevidar Ertunç- Ebubekir Kanat

Şemdinli: Felem Aker – Sami Beşer

Büyükçiftlik: Gülcan Ceylan – Emin Bulgan

AĞRI:

Doğubayazıt: Yıldız Acar – Cesim Çakçı

Diyadin: Hazal Aras – İhsan Yenigün

MALATYA

Arvguvan: Seda Gültüten- İlhan Yıldız,

ŞIRNAK

Cizre: Mehmet Ziriğ – Berivan Kutlu

Silopi: Adalet Fidan – Sülayman Şavluk

İdil: Songül Erdem – Niyazi Çevrim

Fındık Beldesi: Ahmet İmre – Sevim İmre

Uludere: Selahattin Ürün – Feride Yaman

DİYARBAKIR

Sur: Filiz Buluttekin -Cemal Özdemir

Bağlar: Zübeyda Zümrüt – Zeyat Ceylan

Yenişehir: Belgin Diken -İbrahim Çiçek

Lice: Salime Zingil – Tarık Mercan

Silvan: Naşide Toprak- Abbas Hilmi Azizoğlu

Bismil: Gülşen Özer – Orhan Ayaz

EĞİL: Gülistan Ensarioğlu – Mustafa Akkul

BİNGÖL

Karlova: Evin Özen -Özkan Bingöl

ERZİNCAN

Çağlayan: Özlem Demir – Veli Pınar Çağlayan

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.